Śluz ślimaka

GENUINE-MUCUS™ 100


Właściwości śluzu ślimaka

Dobroczynne właściwości tego wyciągu znane są od dawna – w roli specyfiku leczniczego już wieki temu stosowali go mieszkańcy różnych kontynentów. Również dziś stanowi on jeden z drogocennych składników wielu kosmetyków. Dlaczego wyciąg ze ślimaka jest tak wartościowy?

Po ponad 3 latach pracy w końcu jesteśmy w stanie uzyskać unikalną metodę produkcji uznaną za CRUELTY FREE, która gwarantuje ANALITYCZNĄ POWTARZALNOŚĆ jakości produktu, przy bardzo wysokich wartościach stężeń składników aktywnych i całkowitym obciążeniu bakteryjnym poniżej 10 CFU / g.

Cechy identyfikujące nasz śluz ślimaka to: 

  • Bardzo wysokie stężenie składników aktywnych zawartych w śluzie ślimaka (patrz załączona analiza).
  • Całkowity ładunek bakterii niższy niż 100 CFU / gr (inne specyfikacje są niższe niż 1.000 CFU / gr, a nasze analizy są średnio niższe niż 10 CFU / gr).
  • Naturalny środek konserwujący sorbinian potasu w stałych dawkach 0,2%, nadający się zarówno do użytku kosmetycznego, jak i do spożycia.
  • Identyfikowalność Produktu, któremu zawsze będzie towarzyszył kompletny Certyfikat analizy partii produkcyjnej przeprowadzonej przez AKREDYTOWANE Laboratorium.
  • Dzienna zdolność produkcyjna około 50 kg Roczne, cykliczne analizy metali ciężkich będą przeprowadzane na surowcu i pożywce hodowlanej. Dostępność ważnych magazynów dla spójnych, cyklicznych zamówień

Wydzielina ślimaka i jej skład

Badania nad śluzem wydzielanym przez ślimaki rozpoczął Fernando Bascunan Ygualt – to właśnie ich efekty dowiodły, jak dobroczynny wpływ na ludzką skórę wywiera wydzielina ślimaka. Dla samego zwierzęcia stanowi ona skuteczny sposób na ochronę i regenerację delikatnego ciała podatnego na uszkodzenia w kontakcie z szorstkim podłożem. W podobny sposób śluz ślimaka oddziałuje na ludzką skórę. Niezwykłe właściwości tej substancji wynikają z jej składu.

Liczne badania nad wyciągiem ze ślimaka dowodzą, że jego skład obejmuje wiele substancji wykazujących dobroczynny wpływ na skórę człowieka. Do najważniejszych z nich należą: kolagen, elastyna, alantoina oraz kwas glikolowy. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają na regenerujące, nawilżające oraz ujędrniające działanie śluzu ślimaka. W jego składzie znajdują się także naturalne antybiotyki, działające zabójczo na bakterie wywołujące infekcje skóry, oraz witaminy A, E i C odżywiające skórę i sprzyjające jej odbudowie.

MUKOPOLISACHARYDY: ochronne, regenerujące dla skóry właściwej, skóry i włosów.

 

snail śluz ślimaka

Elastyna w śluzie ślimaka naprawia skórę i przywraca jej równowagę

Stanowią największą część procentową. W kontakcie z wodą substancje te pęcznieją, tworząc naturalny żel, rodzaj szkieletu o bardzo ważnych funkcjach. Długo zatrzymuje wodę na skórze, powodując intensywne i długotrwałe działanie nawilżające (woda „rezerwowa”).

Ma funkcję wspomagania tkanek, pomagając w utrzymaniu stałego zewnątrzkomórkowego turgoru skóry. Dzięki swojej złożonej siatkowej strukturze pozwala na łatwiejsze przenoszenie wszystkich innych cennych składników, które są w nim rozpuszczone. Dzięki temu wchłaniają się w głąb naskórka, gdzie mogą pełnić swoje funkcje odżywiania, oczyszczania i regeneracji skóry lub komórek naskórka.

Pełni również rolę bariery ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi (zimno, zanieczyszczenia, suche powietrze, mikroorganizmy). Tak powstały film chroni i regeneruje skórę.

ELASTYNA: regeneruje i naprawia skórę właściwą.

Kolejne bardzo ważne białko skóry właściwej, od którego właściwości pochodzi nazwa.

Idealny dla skóry, która utraciła jędrność i elastyczność na skutek czynników zewnętrznych, wewnętrznych niedoborów, na przestrzeni lat, ciąż i nadmiernej utraty wagi w krótkim czasie. Dzięki interwencji tego elementu strukturalnego jest w stanie odzyskać naturalną elastyczność. Wszystko dzieje się szybko i bez uciekania się do operacji z absolutnie naturalnymi rezultatami. Ma również za zadanie chronić i przywracać fizjologiczną równowagę skóry właściwej.

KWAS GLIKOLOWY: naturalny środek do oczyszczania martwych komórek.

snail secretion filtrate

śluz ślimaka naturalnie złuszcza martwy naskórek

Jego działanie złuszczające pozwala na usuwanie martwych komórek. Dzięki temu pozwala pozostałym substancjom zawartym w śluzie ślimaka wnikać w głębsze warstwy naskórka. Posiada również zdolność pobudzania produkcji endogennego kolagenu i elastyny ​​przez fibroblasty. Pełni niezastąpioną pracę, przywracając równowagę i elastyczność skóry oraz zachowując jej młodość w czasie.

KOLAGEN: nawilżenie i utrzymanie skóry.

Główne białko skóry właściwej, pełni funkcję wspomagającą, chroniącą i przeciwdziałającą stresowi, utrzymując nawilżenie i fizjologiczne samopoczucie skóry. Współpracuje w procesach naprawczych i utrzymaniu napięcia tkanek. Stosowany zewnętrznie działa również jako „naturalny wypełniacz” minimalizujący zmarszczki.

ALLANTOINA: działa leczniczo i przeciwstarzeniowo.

składniki śluzu ślimaka

Allantoina w śluzie ślimaka działa przeciw rodnikowo i nawilża

Pomagając przeciwdziałać wolnym rodnikom i stymulując proliferację komórek, przyspiesza gojenie drobnych zmian skórnych, od powierzchownych skaleczeń po drobne oparzenia. Konieczne jest spowolnienie procesu starzenia. Posiada również właściwości nawilżające i łagodnie przeciwzapalne.

PEPTYDY: działają leczniczo i przeciwzapalnie.

Mają wielorakie i zasadnicze działanie, z pewnością są najcenniejszymi i najmniej scharakteryzowanymi składnikami śluzu ślimaka.

śluz ślimaka peptydy

Peptydy w śluzie ślimaka i ich  przeciwzapalne działanie

Właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i lecznicze śluzu ślimaka można przypisać działaniu tych cząsteczek. Oczywiście złożoność produktu naturalnego nie pozwoliła do tej pory na pełną charakterystykę tego typu cząsteczek.

WITAMINY: pielęgnacja.

Wit A ma silne działanie przeciwutleniające wraz z wit. C, co z kolei stymuluje również produkcję kolagenu i utrudnia jego zniszczenie. Pomaga w utrzymaniu zdrowych tkanek. Jest to szczególnie ważne w opóźnianiu procesu starzenia się komórek i utrzymaniu skóry młodej i miękkiej w czasie.

 

 

 

Ekstrakt ze ślimaka i jego zastosowanie

Kosmetyki zawierające w składzie wydzielinę ze ślimaka, figurującą w rejestrach INCI jako Snail Secretion Filtrate, trafiły na rynek dopiero pod koniec XX wieku. Dziś są jednak chętnie stosowane na całym świecie, na co wpływ ma potwierdzona skuteczność wyciągu ze ślimaka. Działania bakteriobójcze, antyoksydacyjne, nawilżające czy regenerujące zachęcają do korzystania z preparatów z ekstraktem pozyskiwanym od specjalnie w tym celu hodowanych zwierząt.

śluz ślimaka zabieg kosmetyki

Zabieg ze śluzem ślimaka na twarz w Azji

Śluz ślimaka wykazuje skuteczność m.in. w przypadku zwalczania problemów skóry trądzikowej oraz pokrytej bliznami. Wchodzi w skład kremów regenerujących ze śluzem ślimaka i przeciwzmarszczkowych, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny, których ilość w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem. Wykorzystywany jest także w kosmetykach, których zadaniem jest przyspieszenie gojenia się uszkodzeń naskórka oraz ran. Wydzielina ślimaka skutecznie łagodzi również podrażnienia i stany zapalne, niweluje rumień, usuwa martwy naskórek, wygładza i odżywia skórę. Jej skuteczność potwierdzona jest też w walce z przebarwieniami i zmianami pigmentowymi. Składnik ten znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w kremach przeciwzmarszczkowych, ale i regenerujących, odżywczych, w serum, eliksirach, a nawet w kosmetykach przeznaczonych do włosów.

Warto pamiętać, że najlepsze kosmetyki zawierające wyciąg ze ślimaka wykorzystują substancję w najczystszej postaci, zawierającą maksymalną liczbę składników aktywnych. Oczekiwane efekty pozwala osiągnąć także tylko odpowiednio wysoka zawartość śluzu w preparacie.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji kosmetyków wykorzystujących skuteczność śluzu pozyskiwanego od ślimaków. W połączeniu z innymi cennymi składnikami, pozwala on na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów przeciwstarzeniowych i regeneracyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Pozyskiwanie śluzu

Śluz ze ślimaka pozyskuje się przy zastosowaniu innowacyjnej techniki działania, co umożliwia zachowanie cennych właściwości pobranego materiału i zawartych w nim składników aktywnych. Metoda ekstrakcji śluzu ze ślimaka z użyciem ozonu jest dla mięczaków mniej stresująca i inwazyjna niż dotychczas stosowane zabiegi z wykorzystaniem soli lub octu. Ślimaki w czasie ekstrakcji nie doznają żadnych urazów biologicznych (CRUELTY FREE).

 

sluz slimaka snail mucus sprzedaz

Metoda CRUELTY FREE

Metoda ta nie jest więc szkodliwa, a po jej zastosowaniu mięczaki wracają na fermę, karmiąc się roślinami. Dodatkowym atutem zastosowania ozonu w rzeczonym procesie jest natychmiastowe oczyszczanie pozyskiwanego ekstraktu i wyeliminowanie wszelkich szkodliwych mikroorganizmów, pleśni i bakterii znajdujących się na skórze ślimaka, co z kolei przekłada się na jakość i dłuższą żywotność pobranej substancji. Dobrze karmione i nawadniane mięczaki mogą być wystawiane na działanie ekstrakcji kilkukrotnie. Starannie wyselekcjonowane osobniki są najpierw przez 30 minut poddawane delikatnemu natryskowi mieszanką osmotycznej wody i ozonu, a następnie poprzez nebulizację naturalnym roztworem stymulowane do wytwarzania śluzu.

Jako jedna z nielicznych firm posiadamy liczne zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające, że nasza metoda jest CRUELTY FREE.

Jest to jedyna metoda, która dokładnie oczyszcza śluz ślimaka do czystej postaci, pozostawia najwięcej składników aktywnych i  jednocześnie gwarantuje dalszy żywot mięczaków.

 

Hodowla ślimaków

Nasza rodzinna firma Aspersa Snails International prowadzi hodowlę ślimaków śródziemnomorskich typu „Helix Aspersa Muller” w Polsce oraz we Włoszech. Jest to metoda hodowlana na świeżym powietrzu w ogrodzonych poletkach. Metoda polega na wprowadzeniu do wytyczonych poletek ślimaków przeznaczonych do rozmnażania.

Z powodu lepszych warunków klimatycznych oraz jakości wyhodowanych ślimaków zdecydowaliśmy się pozyskiwać śluz ślimaków we Włoszech, przenosząc je bezpośrednio z pola do laboratorium znajdującego się w otoczeniu zielonej enklawy Morza Tyrreńskiego. Śluz ślimaka pozyskuje się ze ślimaków w pełni dojrzałych i zdrowych, które dorastają w całkowicie  naturalnym środowisku od małych aż po dorosłe osobniki.

śluz ślimaka Aspersa mucus

Śluz ślimaka z naturalnej hodowli

Wybór hodowli na wolnym powietrzu znacząco odróżnia metodę włoską od podejścia przyjętego w innych krajach europejskich, takich jak Francja czy Hiszpania, gdzie ślimak jest trzymany i hodowany w warunkach sztucznych (w szklarniach, pojemnikach lub w pomieszczeniach).

Firma posiada ponad 30 000 metrów kwadratowych przeznaczonych na hodowlę ślimaków dla gastronomii o pełnym cyklu biologicznym (rozumianym jako cykl życiowy ślimaka). Ślimak jest mięczakiem hermafrodytycznym: z każdej zapłodnionej pary uzyskuje się podwójne tarło. W klimacie włoskim krycie i składanie około 80-100 jaj na każdego ślimaka odbywa się na ogół dwa razy w roku. Wysiew odbywa się wiosną poprzez wysiew rzepaku i boćwiny, niezbędnych zarówno do karmienia, jak i do ochrony przed drapieżnikami.

Należy zaznaczyć, że wszystkie ślimaki karmione są wysiewanymi warzywami, z dodatkiem warzyw i owoców umieszczanych jako suplement, bez stosowania jakichkolwiek chemicznych nawozów, insektycydów czy innych trucizn.

 

Jesteś technologiem kosmetyków?

snail mucus śluz ślimaka

snail mucus in cosmetics lab

Jeśli jesteś technologiem kosmetyków i opracowujesz ich skład to nasza oferta śluzu ślimaka na pewno spełni Twoje oczekiwania. Jeśli używasz aktualnie śluzu ślimaka w swoich składach kosmetyków, sprawdź jak nasz śluz sprawdza się w tej roli, a my gwarantujemy, że zmiana receptur wyjdzie Ci na dobre pod względem jakościowym i cenowym. Napisz do nas a my wyślemy Ci próbkę naszego śluzu kompletnie za darmo. Dodatkowo dostaniesz na maila komplet dokumentów tj.

  • Karta charakterystyki surowca pod nazwą handlową  GENUINE-MUCUS™ 100 oraz nazwą  INCI „Snail Secretion Filtrate”
  • Specyfikację techniczną surowca
  • Badania laboratoryjne składu śluzu ślimaka
  • Certyfikat CRUELTY FREE

Kontakt: office@aspersa.pl, tel. 531-336-053,

W tytule maila proszę zawrzeć – „Śluz ślimaka”