Wyciąg ze ślimaka

Właściwości śluzu ślimaka

 

Dobroczynne właściwości tego wyciągu znane są od dawna – w roli specyfiku leczniczego już wieki temu stosowali go mieszkańcy różnych kontynentów. Również dziś stanowi on jeden z drogocennych składników wielu kosmetyków. Dlaczego wyciąg ze ślimaka jest tak wartościowy?

 

Wydzielina ślimaka i jej skład

kosmetyki ze śluzu ślimaka

Badania nad śluzem wydzielanym przez ślimaki rozpoczął Fernando Bascunan Ygualt – to właśnie ich efekty dowiodły, jak dobroczynny wpływ na ludzką skórę wywiera wydzielina ślimaka. Dla samego zwierzęcia stanowi ona skuteczny sposób na ochronę i regenerację delikatnego ciała podatnego na uszkodzenia w kontakcie z szorstkim podłożem. W podobny sposób śluz ślimaka oddziałuje na ludzką skórę. Niezwykłe właściwości tej substancji wynikają z jej składu.

Liczne badania nad wyciągiem ze ślimaka dowodzą, że jego skład obejmuje wiele substancji wykazujących dobroczynny wpływ na skórę człowieka. Do najważniejszych z nich należą: kolagen, elastyna, alantoina oraz kwas glikolowy. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają na regenerujące, nawilżające oraz ujędrniające działanie śluzu ślimaka. W jego składzie znajdują się także naturalne antybiotyki, działające zabójczo na bakterie wywołujące infekcje skóry, oraz witaminy A, E i C odżywiające skórę i sprzyjające jej odbudowie.

 

Ekstrakt ze ślimaka i jego zastosowanie

 

Kosmetyki zawierające w składzie wydzielinę ze ślimaka, figurującą w rejestrach INCI jako Snail Secretion Filtrate, trafiły na rynek dopiero pod koniec XX wieku. Dziś są jednak chętnie stosowane na całym świecie, na co wpływ ma potwierdzona skuteczność wyciągu ze ślimaka. Działania bakteriobójcze, antyoksydacyjne, nawilżające czy regenerujące zachęcają do korzystania z preparatów z ekstraktem pozyskiwanym od specjalnie w tym celu hodowanych zwierząt.

Śluz ślimaka wykazuje skuteczność m.in. w przypadku zwalczania problemów skóry trądzikowej oraz pokrytej bliznami. Wchodzi w skład kremów regenerujących ze śluzem ślimaka i przeciwzmarszkowych, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny, których ilość w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem. Wykorzystywany jest także w kosmetykach, których zadaniem jest przyspieszenie gojenia się uszkodzeń naskórka oraz ran. Wydzielina ślimaka skutecznie łagodzi również podrażnienia i stany zapalne, niweluje rumień, usuwa martwy naskórek, wygładza i odżywia skórę. Jej skuteczność potwierdzona jest też w walce z przebarwieniami i zmianami pigmentowymi. Składnik ten znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w kremach przeciwzmarszczkowych, ale i regenerujących, odżywczych, w serum, eliksirach, a nawet w kosmetykach przeznaczonych do włosów.

Warto pamiętać, że najlepsze kosmetyki zawierające wyciąg ze ślimaka wykorzystują substancję w najczystszej postaci, zawierającą maksymalną liczbę składników aktywnych. Oczekiwane efekty pozwala osiągnąć także tylko odpowiednio wysoka zawartość śluzu w preparacie.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji kosmetyków wykorzystujących skuteczność śluzu pozyskiwanego od ślimaków. W połączeniu z innymi cennymi składnikami, pozwala on na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów przeciwstarzeniowych i regeneracyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Pozyskiwanie śluzu

Śluz ze ślimaka pozyskuje się przy zastosowaniu innowacyjnej techniki działania, co umożliwia zachowanie cennych właściwości pobranego materiału i zawartych w nim składników aktywnych. Metoda ekstrakcji śluzu ze ślimaka z użyciem ozonu jest dla mięczaków mniej stresująca i inwazyjna niż dotychczas stosowane zabiegi z wykorzystaniem soli lub octu. Ślimaki w czasie ekstrakcji nie doznają żadnych urazów biologicznych. Metoda ta nie jest więc szkodliwa, a po jej zastosowaniu mięczaki wracają na fermę, karmiąc się roślinami. Dodatkowym atutem zastosowania ozonu w rzeczonym procesie jest natychmiastowe oczyszczanie pozyskiwanego ekstraktu i wyeliminowanie wszelkich szkodliwych mikroorganizmów, pleśni i bakterii znajdujących się na skórze ślimaka, co z kolei przekłada się na jakość i dłuższą żywotność pobranej substancji. Dobrze karmione i nawadniane mięczaki mogą być wystawiane na działanie ekstrakcji kilkukrotnie. Starannie wyselekcjonowane osobniki są najpierw przez 30 minut poddawane delikatnemu natryskowi mieszanką osmotycznej wody i ozonu, a następnie poprzez nebulizację naturalnym roztworem stymulowane do wytwarzania śluzu.

Jest to jedyna metoda, która dokładnie oczyszcza śluz ślimaka do czystej postaci, pozostawia najwięcej składników aktywnych i  jednocześnie gwarantuje dalszy żywot mięczaków.